תשלומים וכסף

תשלומי כספים לקבלן/כל בעל מקצוע אחר:

קבלים לרוב עובדים אך ורק במזומן מהסיבה הפשוטה שהם מגלגלים את הכסף ממכם אל העובדים, בעלי המקצוע והחומרים אותם הוא קונה עבור השיפוץ, לכן התשלום עבור הקבלן צריכה להיות בכל שבוע או ביום ראשון של השבוע או ביום חמישי.

ממליץ להכין בהסכם טבלת אקסל שמראה במדוייק באיזה תאריך הוא מקבל כסף, במידה והקבלן לא עבד באותו השבוע או עבר חצי שבוע כך גם התשלום יהיה בהתאם – חצי או חלק! (ולהחתים את הקבלן על האקסל הזה יחד עם חתימת החוזה)

נהוג לשלם לקבלן דמי רצינות של בן 20 ל 50 אלף שח במעמד חתימת החוזה (תלוי בגובה הסכום הכולל), כמו כן יש לסכם על סכום דומה שלא משולם בשום אופן עד סיום העבודה באופן מלא! (זה צריך להיות בן 20 ל 30 אחוז מעלות השיפוץ)

הסכום המשולם כל שבוע צריך להיות בן 7000 אלף שח ובן 15 אלף שח (במזומן), תלוי בעלות השיפוץ הכוללת, המטרה היא שכל שבוע אתם משלמים תוך כדי התקדמות העבודה ונותנים לקבלן תמריץ לעבוד ביעדים שנקבעו מראש.

בכל תשלום לקבלן עליכם להחתים אותו על דף נייר שכל מה שרשום שם, זה שהקבלן קיבל בתאריך X  סכום כסף Y  וכמון חתימה שלו על כך, – יש לתייק את כל הדפים אצלכם בבית ולעקוב אחרי התשלומים שונים.

*את אותו דף נייר אתם מחתימים כל אחד שאתם משלמים לו במזומן, ואם מדובר על תשלום 1 מתוך כמה, צריך לציין את זה על הנייר למעלה, במפורש, שלא יקרה מצב שאתם משלמים במזומן ואחר כך אומרים לכם שלא שילמתם מספיק או לא שילמתם בכלל, תיהיו זהירים עם הכסף!

בעת התשלום האחרון והסופי בניכם, עליכם להחתים את הקבלן שהוא קיבל את כל התמורה עבור עבודתו ובזאת אין יותר התחייבויות או התחשבוניות בניכם ושני הצדדים מרוצים מהתוצאה.

הרבה פעמים תמצאו את עצמכם מול הקבלן או אפילו בעלי מקצוע אחרי שמבקשים יותר כסף במעמד התשלום, אם זה בתחילת העבודה, או אפילו במעמד תשלום ביינים, עליכם להיות חזקים ולהסביר שלפי ההסכם הראשוני זה הסכום אותו אתם משלמים ואתם לא משנים עכשיו הסכמים ותנאים, אל תעיזו לשלם יותר או אחרת ממה שנקבע בתחילת העבודה!

במידה ובעל המקצוע רוצה תוספת תשלום הוא יקבל  את כל מה שמגיע לו בסוף העבודה בלבד!

לרוב בעלי המקצוע עושים שימוש באמרה "אני צריך כסף לחומרים / לשלם לפועלים / לשחרר ציוד וכו'" אתם צריכםיל הסביר להם שאתם לא בנק וימצא דרכים אחרות עלמות התחיבויות שלו!

אל תפלו מלכודת, ברגע שלקבלן או לכל בעל מקצוע אחר יש הרבה כסף ממכם ביד לרוב (לא תמיד ולא כולם) הם פשוט יעבדו לאט יותר אם בכלל ופשוט לא יבוא לסיים את העבודה.

ניתן לסכם על בונוס כספי אל מול הקבלן אם הוא מסיים את העבודה לפני הזמן, ורק אם כל העבודה הסתיימה – דרך מצויינת לגרום לקבלן שלכם גם לעמוד בלוח הזמנים וגם אולי לסיים לפני הזמן.

 

 

תוכן עניינים: