חיפש קבלן לעבודות שיפוץ

חיפש קבלן לעבודות שיפוץ

אז לאחר שסימנו לתכנן ואנו יודעים מה אנחנו רוצים לעשות פחות או יותר (תמיד יש בלתמ"ים ועליהם גם נדבר בהמשך) אנו צריכים "להתחיל לעשות", גם כאן יש ביידכם שתי אפשרויות:

 1.  להשיג בעלי מקצוע שונים ולתת לכל אחד מהם לעשות את המשימה שלו, רק בשביל שתיבו מה זה אומר בעלי מקצוע, קבלו מה צריך בשביץ לשפץ בית/דירה:
 2.       רצף
 3.      אינסטלטור
 4.       חשמלאי
 5.      איש גבס
 6.      איש אלומניום
 7.        איש שייש
 8.       איש זכוכית (זה למקלוחונים ומראות גדולות)
 9.      טכנאי גז
 10.         טכנאי מיזוג אויר
 11.        נגר
 12.       צבאי
 13.         פועלים – בד"כ להריסה ופינוי אשפת בניין
 14.    מכולת אשפת בניין
 15.      וכו'
 16.  להביא קבלן שהוא כבר יטפל בעבודות השיפוץ שלנו.

ברור שבאפשרות 1 אנו יכולים לחסוף הרבה כסף, אבל מצד שני אם אנו לא יודעים לנהל את בעלי המקצוע השונים ומי אחראי על מה ולפעמים יש אינטראקציה ישירה בן בעלי המקצוע, עד שבעל מקצוע 1 לא מסיים פעולה השני לא יכול לסיים או להתחיל את עבודתו, וכך הדברים זזים להם יותר לאט ואנו נפסיד כסף רב.

אני אישית ממליץ על קבלן שיפוצים שיודע לתזמן נכון את עבודות השיפוצים והוא מגיע עם בעלי מקצוע שהוא יודע שהם טובים, או שהם כבר עובדים איתו בלעדית או שהוא מכיר אותם מעבודות קודמות שלו איתם.

אז אם בחרתם בקבלן שיפוצים, אני כבר יכול להגיד לכם שקבלנים זה עם 🙂 עם ההיתרונות והחסרונות ופה אני ינסה לעזור לכם לדעת איך לבחור את הקבל הכי נכון לכם.

חיפוש עבודת הקבלן יכולה להיות משימה דיי פשוטה עם עושים אותה נכון, המטרה שלנו למצוא מישהו אמין, עם ניסיון, שיעמוד בלוח הזמנים וכמובן שהעבודה שתיהיה טובה ואיכותית, אז איך מצאים אחד כזה ומה חשוב לנו בקבלן שיפוצים…

קודם כל מתחילים בלהכין רשימה של כל הקבלים שאנחנו מכירים או שמענו עליהם, אם זה המלצה של האדריכל (שזה אגב ההמלצה הכי חשובה של אדריכל זה מי הקבלנים איתו הוא עבד בעבר והוא מרוצה מהם) ברשימה צריך להיות שם הקבלן, שם הממליץ (איך הגענו לקבלן הזה) טלפון, מייל, האם הוא הגיע לראות את הדירה (יש קבלים שנותנים הצעת מחיר מבלי להגיע לנכס) וכמובן מה הצעת המחיר אותה הוא מבקש. מתי הוא פנוי לתחילת העבודה וכמה זמן ייקח לו לסיים את העבודה.

לאט לאט ככל שתדברו ותפגשו עם קבלים והם יראו את התוכניות שלכם אתם תגלו כמה דברים, הראשון הוא שיכול להיות שרציתם להוריד קיר שלא ניתן להורידו (להלן קיר תומך וקבלים עולים על זה דיי מהר) או כל דבר אחר שהקבלן יכול לשפוך אור מנסיונו הרב,

והדבר השני הוא המחיר עבור השיפוץ, שימו לב איך הוא יכול לזוז מ 100 אלף ₪ ועד 300 אלף ₪ .

 

תוכן עניינים: