אז איזו דירה אני מחפש בכלל?

אז איזו דירה אני מחפש בכלל?

אחרי שצלחנו את נושא התאפסות על נושא התקציב זה אומר שעכשיו אנו צריך להבין מה אנחנו בכלל רוצים או במילים אחרות איפה בא לנו לגור ובאיזה קונסטלציה, אם בדירה חדשה מהקבלן או דירה בת 10 שנים גג או בכלל דירה בת 40 או יותר שנים שמצבה לא רע בכלל.

מה באמת חשוב לכם, להלן הפרמטרים שאנו צריכים לחשוב עליהם:

 •         עלות הדירה
 •         קומה
 •         חנייה (יש / אין / ברחוב)
 •         גדול הדירה (רבים מתבלבלים ובודקים גודל לפי מספר חדרים – טעות קשה! גדול הדירה נמדד רק במטר רבוע (מ"ר) )
 •         מעלית (יש / אין / יהיה בעתיד)
 •         מיקום הדירה
 •         תחבורה ציבורית
 •         גנים / בתי ספר / פארקים
 •         מרחק מן השכנים / קירות משותפים
 •         מספר שכנים
 •         מספר כיווני אויר
 •         מצב הדירה (צריכה / לא צריכה שיפוץ)
 •         ירוק בעניים
 •         כיווני הדירה – הכי טוב זה מערב + צפון (דרום = אור , מזרח = שמש בבוקר וחום רוב היום, מערב= אור בערב + רוח, צפון = רוח)
 •         מרחק החדרים זה מזה ( = שקט ופרטיות)
 •         כמה חדרי שירותים ומקלחת יש בדירה
 •         מה סך התשלומים החודשיים של הדירה (ארנונה + ועד בית)
 •         עד כמה הדירה שקטה ובאזור טוב

אז אחרי שהחלנו מה יותר חשוב לנו ממה ואנו יודעים כבר מסגרת תקציב ומיקום מעודף, זה הזמן לתת עבודה,

השיטה:

עלינו לפנות לכמה שיותר מתווחים, הרבה עושים את הטעות ועובדים רק עם מתווח אחד, חשוב לזכור ולהבין שלכל מתווח יש לקוחות משלו אז חשוב גם להרבב מתווחים מאותו המשרד וכמה לפנות למשרדים שונים, בנינו ולפי דעתי שווה ביותר לפנות למתווחים ולכמה שיותר, כי הרבה מאוד דירות יש להם בבלעדיות, זאת אומר שרק ע"י המתווח אתה יכול  ליראות דירות שאין לך סיכוי להגיע אליהם בדרך אחרת,

מתווח טוב ידע גם ישר להביא אותך לדירות שמתאימות לך (לפי הטבלה שלמעלה, אז חשוב לעדכן את המתווח בכל פיסת מידע שחשובה לך) , ממליץ לחתום כל פעם עם המתווח רק על הדירות שאתם הולכים לראות באותו היום ולא דירות שתיראו בעתיד, כי יכול להיות מצב שיש כמה מתווחים שמראים לכם את אותה הדירה ואז אתם תקועים עם בלאגן של למי הולכת העמלה, והיות ומדובר בהרבה כסף, מתווח לא יהיה נחמד כאשר הוא ירגיש שהמשכורת שלו בורחת לו מבן היידים, כמו כן חשוב להסביר למתווח מה אחוזר העמלה שאתם מוכנים לשלם, כאמור הם רוצים 3%, שבסכומים שאנו מדברים עליהם מדובר בים כסף וצריך לבדוק אפשרות להוריד את הסכום הזה על ההתחלה. הבנתי שיש הצלחות בנושא.

במקביל – עליכם גם לחפש דירות באופן עצמאי, ואת זה עושים בעיקר ע"י האתרים המובלים:

http://www.homeless.co.il/sale/

http://www.yad2.co.il/Nadlan/sales.php

http://www.nadlan.com/

http://kangarim.co.il/

http://www.winwin.co.il/RealEstate/ForSale/RealEstatePage.aspx

http://www.komo.co.il

וכמובן שאפשר גם לאתר דירה מכונס נכסים:

http://www.kones.info/

***שימ לב, יש פה הרבה דירות שהם במחיר זול אמוד אבל ממש לא שווה לגעת בהם, שימו לב בבקשה להגבלים, אני אישית נתקלתי בשלושה מקרים מוזרים:

 

 1.  גרים בדירה זוג זקנים שלא ניתן לגעת בהם
 2.  הדירה שלך ל 30 שנה ואחרי זה עוברת לרשות העריה (הדירה בחכירה)
 3.  בדירה דייר עם דמי מפתח
 4.  דירה שטרם סיימו לטפל בנושא צו הירושה (לא ניתן לקבל משכנתא במקרה כזה)אם אתה נתקלים באחד מן הר"מ לא הייתי ממהר וללכת על הדירה ולהמשיך לחפש.

בנוסף, אם אתם רואים דירה שהתקרה שלה זה רביץ, ממליץ שוב להמשיך ולחפש ולא לקנו תדירה שכזה

*תיקרה רביץ = אין באמת תיקרה, מדובר בסוג של גבס על קורות עץ שמעל זה יש גג רעפים, אין בידוד בכלל (חום / קור) , הקורות עץ יכולות להיות אכולות מחרקים ויש סכנה לקריסה, הרעפים לא אטומים בגשם ונזילות מיים צפויות להיות בחורף בדירה. שלא נדבר על חשבון החשמל בקירור או חימום הדירה

אתר ממש טוב כדי לדעת בכמה מכרו בתים באזור:

http://www.madlan.co.il/

האתר הזה מאפשר ממש לראות כמה שילמו באמת על דירה ברחוב שלכם או במרחק מסויים מן הדירה שלכם, זה שמישהו מבקש 1.5 מליון על הדירה שלו, לא אומר שזה באמת המחיר בשוק, האתר הזה יאפשר לכם לתת הצצה לרשות המיסים ולראות כמה באמת שמו על הדירות השכנות.

אני ממליץ לכם לעשות שימוש בגוגל "ספרייד שיטש" או בקיצור:

https://docs.google.com

בנו קובץ אקסל שם, עם השדות הבאים:

איך הגעתי לדירה (שם מתווך או לינק למודעה ברשת) / גדול במ"ר / חדרים / קומה / יש מעלית/ יש חנייה / מחיר /  כתובת / וציון אישי שלכם מ 1-10 כמה התלהבתם מן הדירה.

תאמינו לי , שרואים מעל 70 דירות, האקסל הזה הוא סופר שימושי!

בכל דירה שתבקרו תקפידו תמיד לצלם כמה תמונות כדי להיזכר בדירה והתחושה שהייתה לכם בדירה, שימרו את התמונות בתקיה לפי כתובת הדירה.

אם דירה ספציפית נראת לכן, בקרו בה או מחוצה לה כמה פעמים בשעות ביממה, תראו את השמש, הרעש, התנועה ברחוב, תבינו למה אתם נכנסים, אני גיליתי כך על דירה שמאוד רציתי לקנות שהרחוב בשישי ושבת נחסם עקב בית כנסת שיש ברחוב – פרט חשוב, לא?

כאשר אתם תראו דירה עם מתווך, אתם תקבלו פתק עם כתובת הדירה ופרטי ההסכם שלכם עם המתווך, אם הצלחתם להוריד אותו בכמות האחוזים לדירה ובלי קשר סופר חשוב לשמור את הפתקים כאלה במידה וכמה מתווחים שונים מראים לכם את אותה הדירה אז יש הוכחות.

הסביבה והשכנים לא פחות חשובים מן הדירה, נסו לדבר עם השכנים ולשאול אותם לסביבה ולשכנים, אתם לא מבינים כמה רפש פיתהום אתם מגלים כך, אני למשל גיליתי בדירה שאמרו לי שהולך להיות תמ"א 38 בבניין, שאין דובים ולא יער ושהשכנים בכלל לא מסכימים, או בדירה אחרת שיש שכן שהשתלט על כל מקומות החנייה בביניין והם שלו… הזוי.

נסו למצוא דירה עם כמה שפחות שכנים, תזכרו את הנוסחה פחות שכנים = פחות כאב ראש 🙂

לפעמים אחרי שרואים המון דירות ולא מוצאים מה שרוצים, לא יקרה כלום עם תיקחו חודש מנוחה ותחזרו למשחק עם כוחות מחודשים

אם יש דירה שראיתם והיא נראת לכם, חשוב שתעשו לה גם בדיקת קרינה (אולי מסתתר לו איזה תא סלולארי ליד הבית) אפשר להשכיר ציוד מדידה ב 100 ₪ ליום

כל הפרטים על כך פה:

http://www.radiation.co.il/

 

 

תוכן עניינים: